آئین بزرگداشت شهدا در دانشگاه علوم پزشکی گناباد برگزار شد

انتشار محتوا: ۲۲ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۰۸:۴۲ بعد از ظهر
آئین بزرگداشت شهدا و تقدیر از خانواده‌های شهدای شاغل در دانشگاه علوم پزشکی گناباد برگزار شد.
آئین بزرگداشت شهدا در دانشگاه علوم پزشکی گناباد برگزار شد

به گزارش مفدا - گناباد، در آستانه ۲۲ اسفند روز بزرگداشت شهدا، مراسم یادبود شهید مصطفی صدرزاده از شهدای مدافع حرم و تقدیر از خانواده‌های شهدای شاغل در دانشگاه علوم پزشکی گناباد در تالار شهید دکتر چمران دانشگاه برگزار شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در ابتدای این مراسم با گرامیداشت یاد شهدای انقلاب اسلامی، شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، یاد و خاطره شهید سید عباس سجادی شهید مدافع سلامت دانشگاه را گرامی داشت و گفت: از همان آغاز شکل گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی، استکبار جهانی با روش‌های مختلف در مقاطع زمانی متفاوت قصد توقف حرکت انقلاب را داشتند که شهدا با ایثارگری‌های خود همواره دشمنان را ناکام گذاشته‌اند.

دکتر رضا احمدی از امنیت به عنوان بزرگترین نعمت یاد و تصریح کرد: با وجود اینکه حداقل در ۱۰ آیه از قرآن کریم به قدر و منزلت شهدا اشاره شده است ولی متاسفانه به خوبی قدرشناس شهدا و شکرگذار نعمت ارزشمند امنیت نیستیم.

وی با اشاره به اعزام ۶۰ دانشجو به اردوی راهیان نور تصریح کرد: باید ایثار، شجاعت و مقاومت شهدا را به درستی برای نسل جوان بیان کنیم تا قدردان زحمات آنها باشند و راهشان را ادامه دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد با اشاره به اینکه ۱۷ فرزند شهید در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی گناباد حضور دارند، گفت: ۲۳ برادر و ۹ خواهر شهید هم در مجموعه‌های مختلف دانشگاه مشغول به ارائه خدمت هستند.

دکتر احمدی، اجرای قانون تبدیل وضعیت ایثارگران را یکی از اقدامات ارزشمند دولت سیزدهم بیان کرد و گفت: در همین راستا ۳۱۰ نفر از کارکنان دانشگاه از نظر رابطه استخدامی تبدیل وضعیت شدند.

وی با اشاره به قرائت مستمر هفتگی زیارت عاشورا در جوار گلزار دو شهید گمنام دانشگاه گفت: با هدف زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، مجموعه ورزشی به نام شهید حاج قاسم سلیمانی، سالن بدنسازی پردیس به نام شهید هادی، زمین چمن به نام شهید صدرزاده، سالن بدنسازی خوابگاه ناصری به نام شهیدان دوستدار و سالن کنفرانس بیمارستان علامه بهلول به نام شهید سجادی نامگذاری شده است.

در ادامه این مراسم فریده محمدزاده همسر شهید مجید محمدی از شهدای مدافع حرم با بیان خاطراتی به تشریح ویژگی‌های اخلاقی و سیره زندگی همسر شهیدش پرداخت.

قرائت بخشی از وصیت ‌نامه شهید مجید محمدی توسط صالحه ابراهیمی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گناباد، اجرای گروه سرود منادیان انقلاب، پخش مستندهایی از شهدا و تقدیر از خانواده‌های شهدای دانشگاه از دیگر بخش‌های این مراسم بود.

این مراسم به همت مدیریت تعالی فرهنگی، نهاد رهبری، ستاد شاهد و ایثارگر، روابط عمومی و مفدا دانشگاه برگزار شده است.

طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس